« »

URSUS centrum

Ursus-1

Zážitkové centrum URSUS je jedinečné zážitkové centrum v Beskydech, které vám představí hory i zdejší ekosystém. URSUS vám promítne historický první 3D film o Beskydech, ukáže vám interaktivní prohlídku místní fauny a velký model Beskyd. Také vám představí krásnou interaktivní zahradu. Zážitkové centrum nabízí denní environmentální programy včetně terénních exkurzí pro děti a mládež (MŠ, SŠ, ZŠ), semináře pro pedagogické pracovníky, programy pro rodiny s dětmi, širokou veřejnost. Denní programy v délce 1-6 hodin/60 min jsou realizovány v odpovídajících prostorách URSUS centra včetně přilehlého okolí v Moravskoslezských Beskydech.

URSUS zážitkové centrum disponuje tematickými vnitřními a venkovními expozičními prostory založené na interaktivních prvcích a metodách, které upevňují příjem nových poznatků a vědomostí; zážitková expozice U všeho byla a je voda, přírodní zahrada Zelený ráj s interaktivními hravými prvky. Součástí centra je dále kinosál, prostory pro dílny, občerstvení s teplou a studenou kuchyní.

Realizuje vlastní projekty v oblasti ochrany přírody, výchovy, vzdělávání a osvěty. Spolupracuje se školskými zařízeními, NNO a dalšími organizacemi (ČSOP, ČSO) při vytváření nových projektů na regionální, národní a mezinárodní úrovni, vytváří partnerství s těmito organizacemi, ve spolupráci připravuje další aktivity a programy.

Prostory URSUS centra jsou zároveň vhodné k pořádání projekcí, workshopů a konferencí.

Na vyžádání je možné zajistit ubytování v blízkých pobytových zařízeních (cca 10 min. chůze) a jiné doprovodné aktivity: projížďky na koních, lukostřelba, ochutnávky výrobků z regionálních bylinek a ovoce.

URSUS centrum je provozováno neziskovou organizací infinity-progress z.s.

V URSUS centru se zároveň nachází Informační středisko pro CHKO Beskydy rovněž provozováno infinity-progress z.s.

Kontakt
http://ursuscentrum.cz/cz/

Publikováno s laskavým svolením obce Dolní Lomná.


Publikováno 23: 4. 2019 (Úterý) v 7.43.