• Prezentace

 • Přechod Beskyd

  Lomnadolina

  Těšínské Slezsko

  Asociace cambridgeských škol v ČR

  Jak se k nám dostat

  Chata Skalka se nachází na východním okraji Moravskoslezských Beskyd, na červené turistické značce jen hodinu chůze ze železniční stanice Mosty u Jablunkova.

  Dostupnost

  Vlakem: nejbližší stanice je Mosty u J. (cca 4 km)

  Autobusem – pěšky

  • z Bocanovic (žst.) po žluté přes Malou Skalku (797,5 m) (cca 7 km)
  • z Mosty u Jablunkova (ČD stanice) po červené TZ (cca 3,4 km)
  • Beskydská magistrála (cca 4 km) – z Dolní Lomné (autobus. zast. u Matice Slezské) po modré TZ do rozc. Kostelky a dál po červené (cca 4,5 km)

  Na kole: cyklotrasa 6084

  Autem: V letních měsících není problém na chatu dojet osobními auty přes Mosty u Jablunkova, tkzv. Polomská cesta asi 12 km z hlavní silnice, odbočit vpravo za viaduktem. V zimních měsících je tato cesta většinou nesjízdná. Na chatu se přijíždí z Dolní Lomné přímo 3km na parkoviště umístěného 200m pod spodní stanici hlavního vleku spojujícího hřeben a nejvyšší bod u chaty Severka. Osobní auta parkují u spodní stanice vleku (bezplatnně).  Hosté mohou vyjet na lyžích na vleku nebo pěšky, po sjezdovce cca 30 min, po turistické cestě (v zimě je udržovaná rolbou) cca 1 hodina  (2 km) . Vývoz  batohů a zavazadel je zpoplatněný, vývoz zajišťuje chata Skalka skútrem (200,- Kč jedna jízda),  nebo chata Severka (rolba 600,- Kč, skútr 200,- Kč jedna jízda).

  Mapa

  Mapa Skalka