Klub českých turistů

 • Prezentace


 • Přechod Beskyd

  Lomnadolina

  Těšínské Slezsko

  Asociace cambridgeských škol v ČR
  « »

  Rozhledna Tetřev

  rozhledna1

  Dne 23.11. 2011 na Velkém Polomu v obci Dolní Lomná došlo k otevření Rozhledny Tetřev (u bývalého hotelu Tetřev). Historie se tak dočkala svého pokračování – účel objektu, postaveného v roce 1924, obdivovat okolní krajinu totiž v minulém století musel ustoupit praktickému záměru ustájit zde domácí zvířectvo. Tato skutečnost se na podobě budovy značně podepsala a historický objekt dlouhá desetiletí nepovšimnutě chátral.

  V červenci letošního roku byla zahájena kompletní rekonstrukce rozhledny za podpory evropské dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. S ohledem na historickou podobu stavby byly zanechány čtyři původní zděné kamenné sloupy po obvodu, jež společně s novou dostavbou vytváří obdivuhodný výsledek.

  Návštěvníci se mohou těšit z výhledu na okolní horské hřebeny a údolí Moravskoslezských Beskyd, rovněž si mohou prostřednictvím vnitřní expozice prohloubit své znalosti o zdejší fauně a flóře.

  Rozhledna Tetřev bude veřejnosti přístupná celoročně. Výlet na rozhlednu můžete spojit s návštěvou vedlejšího horského penzionu Kamenná chata, kde se můžete zahřát u krbu, občersvit a ochutnat vynikající tradiční speciality.

  Publikováno s laskavým svolením obce Dolní Lomná.


  Publikováno 25: 4. 2019 (Čtvrtek) v 14.49.